Čtyři zatajené SUPERPOTRAVINY - Proti CHŘIPCE a na zvýšení IMUNITY - GEMMOTERAPIE - Staré osvědčené recepty - KOŽNÍ problémy
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Čtyři zatajené superpotraviny s úžasnými léčivými účinky
Skvělé informace - zadejte:
https://www.youtube.com/watch?v=YsskYUL1nhs
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
Rady Babky Kořenářky - Libušky
Proti chřipce a na zvýšení imunity :
1 pol. Lžíce 2x denně do sklenice vody
Rakytníková tinktura - po kapkách uvedených na obalu do lžíce vody.
Vše půl hod. před jídlem nejlépe ráno na lačno.
Rakytník řešetlákový (Hippophae Rhamnoides )
,,Celkově zlepšuje zdravotní stav. Zabraňuje skleróze cév, zlepšuje krevní tlak, snižuje cholesterol, zlepšuje tvorbu krve. Léčí trávicí soustavu, příznivě působí na slinivku a játra. Pomáhá při kloubních potížích. Má protimikrobiální aktivitu a je účinný při bolestech hrdla. Regeneruje celý organismus a je výbornou prevencí proti nemocem z nachlazení – posiluje obranyschopnost organismu."
Předávkování nehrozí a je možné jej užívat dlouhodobě !
,,Blahodárně působí při lupénce, po ozáření, je vhodný jak pro těhotné ženy tak i pro miminka, při horečce, pro cukrovkáře atd."
,,Ve sportu působí na principu energetického zásobovače, který postupně potlačuje únavu a dokáže udržet tělo po delší dobu ve vysokých „otáčkách“.
,,V práci - dokáže tělu přidat energii a potlačit únavu, podpořit mysl, což vede ke zvýšení pracovní činnosti."
Je velmi cenný pro biologicky cenné látky. Jsou to flavonoidy (vit.P ) - ve 100g plodů je 100-200g, kvercetin, kemferol, isokvercetin,r utin a další, ale také leukoantokyanidy, katechiny a fosfolipidy (do 1% ).
Obsahuje sacharidy ( 2-8,7% ) glukózu, fruktózu a sacharózu dále organické kyseliny – jablečnou, vinnou, jantarovou a šťavelovou, Betain ( do 300mg ), kumariny – 3,6mg, serotonin – 2,5mg, některé aminokyseliny, pektin, asi 3% tříslovin aj.
Plody rakytníku však obsahují na 15 mikroelementů, z nichž rozhodující je železo, draslík, mangan, síra, bór, měď, nikl, vápník, hliník, titan aj."
,,Islandský mech"
Nebo bylinné směsi dr. Popova, dědka kořenáře p.Váni.
Doporučení :
– v době nachlazení nejíst sladké,
nepít mléko a mléčné výrobky – zahleňují !!!
Raději jíst více zeleniny a vláknin,
také kroupy, jáhly, vločky atd.
Po chřipce a angíně 3 týdny pít ledvinový čaj nebo užívat tinkturu p. Podhorné - „Ledvinový čaj“.
Čaje na očistění sliznic
1 ) Lotosový kořen – vařit 5 min.
Několikrát, dokud je voda zbarvená.
Pak nakrájet do polévky.
2 ) Kuzu – do vlažného nápoje rozpustit kousek, i při střevních potížích jako je průjem, Crohnova nemoc...
Oba čaje možno zakoupit v prodejnách Zdravé výživy.
Na sliznice – kloktat několik kapek Tea tree oleje
do vody – několikrát denně.
Výborné při bolesti v krku a při angíně.
Vyplachovat ústní dutinu čajem z Řepíku lékařského.
GEMMOTERAPIE
,,Speciální tinktury z pupenů rostlin – obsahují neobyčejně účinné látky pro lidský organismus – hormony, enzymy, stopové prvky. Zvyšují obranyschopnost organismu, zlepšují činnost nervové soustavy a posilují organismus."
Jsou to regenerační prostředky budoucnosti.
Tyto tinktury jsou maximálně vstřebatelné a nemají vedlejší účinky. Kdo má bolesti při očistném procesu těla při užívání tinktur, doporučuji nevynechat užívání, ale snížit dávky.
Dnes jsou tyto tinktury k dostání i v prodejnách bylin a distribuují se i do zahraničí. Je možno je použít i při závažných problémech – nádorových onemocněních i leukémii, borelioze, odumírání nervů atd.
WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW
V některých rodinách se dědí staré osvědčené recepty po předcích a dodnes se s nimi léčí různé zdravotní neduhy. Připomeňme některé.
Na bolest zad
Prý pomáhá pozřít dvě polévkové lžíce kvasnic nalačno. Bolest brzy zmizí.
Na zlepšení potence
Zkuste čaj z květu vojtěšky, jednu lžíci těchto květů spařte litrem vařící vody, pak nechte asi deset minut louhovat a popíjejte.
Becherovka na chřipku
Do půl štamprle becherovky nebo jiné kořalky se přidá na špičku nože pepře. Chvíli se to podrží pod jazykem a pak spolkne. Nemoc ustoupí, ale s léčením to nepřehánějte. Mohou to užívat jen lidé, kterým alkohol neškodí.
Posilující koupel
Vezměte asi 300 gramů dobromysli a hrst mladých borovicových výhonků, povařte a nechte ustát a vlijte přecezené do vany.
Brambor se sirkami
Při snížení žaludku - nevolnosti, pokud není z přejedení si zkuste lehnout na záda. Do plátku brambor napíchejte asi dvanáct zápalek hlavičkami k sobě, dejte na pupeční jamku a ihned přiklopte litinovým hrncem. Sirky musí být zapálené! Po vyhoření sirek vznikne podtlak a po odstranění přisátého hrnku by se vám mělo ulevit. Za pokus to stojí.
Léčivý salát při chudokrevnosti
Nastrouháme mrkev, jablko a červenou řepu. Jako lék užíváme po lžičkách, a to dlouhodobě.
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Kůže zrcadlí celkový stav organismu. Kromě mechanických poškození, jako jsou drobná poranění, popáleniny, zapařeniny, puchýře a podobně, mají kožní problémy většinou vnitřní příčiny, proto je i vnitřně léčíme. Především pitím čisticích čajů, ale i úpravou stravy. Zevně léčení podporujeme obklady a mastmi.
Čaj proti ekzémům
Jeho úkolem je především čistit krev. Připravíme ho ze stejných dílů kořene pýru, omanu, natě zemědýmu, přesličky a kopřivy. Tento čaj pijeme tři týdny, ekzémy ošetřujeme i zevně, přikládáme obklady z kůry dubu a natě přesličky.
Dětské ekzémy
FOTO - proalergiky.cz
Připravíme si bylinkovou koupel ze tří lžic mleté dubové kůry, květu heřmánku a natě třezalky. Směs krátce povaříme ve dvou litrech vody a scedíme do koupele, která má trvat čtvrt hodiny. Proceduru opakujeme několik dní, současně pijeme jemný čaj čistící krev, například z břízy, kopřivy, mateřídoušky, pampelišky nebo lopuchu.
Vitiligo - ztráta pigmentu
Bylinkářské recepty doporučují směs stejných dílů bezových květů, natě meduňky, zeměžluče, řepíku a kořene lopuchu. Obvyklým způsobem připravený čaj pijeme delší dobu. Postižená místa potíráme tinkturou z ořechu, třezalky nebo benediktu.
Koupel na ekzémy
Připravíme ji ze stejných dílů natě přesličky a dubové kůry. Pět lžic směsi dáme do jednoho litru vody, pomalu uvedeme do varu a na mírném ohni vaříme pět minut. Přikryté necháme vychladnout. Vlažné dobře osolíme mořskou solí a postižená místa koupeme nebo opakovaně omýváme několik dní. Po koupeli místo jemně potřeme měsíčkovou mastí.
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO