Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mudr. Ludmila Eleková - O NÁSLEDCÍCH OČKOVÁNÍ 2.části - ŠESTNÁCT největších DIETNÍCH mýtů a lží

8. 2. 2014

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Názory paní doktorky Elekové mají pravdivý smysl. Opravdovým základem je přirozená imunita, kterou od narození máme a když se o ní budeme starat zdravou stravou a zdravým životním stylem, ušetříme si hodně starostí a financí."

,,MUDr. Ludmila Eleková, praktická lékařka pro dospělé na Praze 4 Chodov, na sebe upozornila, podobně jako její kolega MUDr. Hnízdil, neortodoxním přístupem k medicíně a kritikou stávajících poměrů ve zdravotnictví, nahrávajících především velkým farmaceutickým firmám, takzvaným farmalobby. Její kritika a varování se vztahují především na vakcinaci, neboli očkování…"

Říká: “Většina lékařů opakuje dokola stále stejné bludy, které byly již dávno vědeckými studiemi vyvráceny, např. že potřebujeme mléko pro pevné kosti, že nízkotučná strava sníží cholesterol a vede ke snížení hmotnosti apod. Výživu studuji cca 18 let a na vlastním těle jsem vyzkoušela, jaký může mít vliv na zdraví. Proto neoddělitelnou součástí mé praxe je výživové poradenství, založené na skutečně prokázaných zákonitostech.”

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Odborník šokuje 

16 největších dietních mýtů a lží

Ano, v dortech je spousta cukru. Ale to třeba v ovoci také!

Německý dietolog Detlef Pape (54) sestavil v souvislosti s dietami a hubnutím seznam 16 největších vžitých omylů a lží…

1. Z tuku se tloustne. Ne! Maso (až 0,5 kg denně) a tuk (80 až 120 g denně) jsou naprosto v pořádku.

2. Když budu jíst méně, zhubnu. Ne! Kdo jí méně, ztrácí svaly, které jsou spalovačem tuků. Omezíte-li radikálně příjem kalorií, začne si vaše tělo paradoxně dělat větší tukové zásoby na »horší časy«.

3. Ovoce je dobré na hubnutí. Ne! Nikdy nejezte ovoce večer! Fruktóza aktivuje inzulin a zastaví noční spalování tuků. Navíc – ovoce je kalorické. Třeba jeden velký banán má v sobě 192 kalorií, to je jako 12 kostek cukru. A jablečný džus má dokonce víc kalorií než coca-cola!

4. Sůl zvyšuje krevní tlak. Ne! Studie ukázaly, že ani velké množství soli (15 až 20 g denně)nezpůsobuje vyšší krevní tlak. Sůl se ukládá v kostech a pokožce. Máte-li ale nadváhu, měli byste příjem soli opravdu omezit.

5. Cukr způsobuje cukrovku. Ne! Tělo bezpodmínečně potřebuje 100 až 200 g cukru denně. Jednak pro mozek a jednak jako zdroj energie pro ledviny, krevní destičky, játra a svalové tkáně. Navíc se díky němu bílkoviny z potravy v těle rozkládají na teplo.

6. Po hranolkách se tloustne. Ne! Vázáním bramborového škrobu na tuky způsobují hranolky mnohem méně inzulínových reakcí než např. celozrnný chléb.

7. Kečup škodí dětem. Ne! Vysoká koncentrace červeného barviva lycopinu dokonale chrání buňky v těle, mnohem lépe než třeba jablko.

8. Po ovocném jogurtu se hubne. Ne! Směs živočišných bílkovin a cukru nutí tělo spotřebovávat inzulín a usazovat tuky.

9. Zelenina chrání před rakovinou. Ne! Studie vědců z celé Evropy blahodárný vliv zeleniny neprokázala.

10. Vejce zvyšují hladinu cholesterolu. Ne! Přebytečný cholesterol z potravy je střevy vyloučen z těla.

11. Čokoláda je nezdravá. Ne! Správná čokoláda obsahuje rostlinný tuk, kakaový olej, často i zdravý ořechový tuk a 30 až 40 g cukru, který se ale do krve dostává díky svému vázání na tuky velmi pomalu.

12. Po produktech »light«se hubne. Ne! Často je u nich jen snížen přídavek tuků. Energetická hodnota ale zůstává kvůli přirozenému složení stále vysoká.

13. Sýry jsou zdravé. Ne! Většina druhů sýrů obsahuje mnohem více tuků než leckterý salám.

14. Kdo nesnídá, snáze shodí kila. Ne! Tělo bez snídaně nedosáhne ideální teploty (37 °C), aby látkovou výměnou spálilo dostatečné množství tuků. Lidé, kteří nesnídají, jsou náchylnější k nadváze.

15. Čím víc budu sportovat,tím budu hubenější. Ne! Vybírejte si jen sport, při kterém se spalují tuky, a nikoli cukry. Cukry se spalují v případě intenzivního výdeje energie. Aby se spalovaly tuky, je nutné udržovat delší dobu nižší pohybovou frekvenci. Sportovní tempo, při kterém se spalují tuky, je takové, při kterém jste schopni ještě mluvit.

16. Po páté hodině se nejí. Ne! Odborníci doporučují jíst poslední jídlo 2 hodiny před tím, než jdete spát.

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO