SebeLÁSKA jinak - Nedostatek LÁSKY
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
,,Dieta všech dob - sebeláska jinak!"
,,Noviny, časopisy, knihy, TV pořady, zázračné produkty a vůbec celý svět se zabývá tím jedním pořád a stále dokola. Spekuluje se nad tisíci druhy nejrůznějších diet a související pře jsou nekonečné. Na jednoho dietologa připadá přibližně 10 milionů dalších, kteří s ním vysloveně nesouhlasí. Co kdybychom však opustili pole nekonečných teorií a zaměstnali do svých služeb princip, který ještě nikdy neselhal? Řeč bude o lásce ke svému tělu."
„Pečujte o své tělo! Je totiž jediným prostorem, ve kterém jste nuceni žít.“
Jim Rohm
V návaznosti na slova Jima Rohma si hned úvodem položíme otázku, proč by pro nás opravdový zájem o zdraví měl být životně důležitý. Pojďme přemýšlet společně. Co nejvíce ovlivňuje náš život? Myšlenky, které vysíláme). Co rozhoduje o kvalitě, obsahu a polaritě našich myšlenek? Mozek (tedy přesněji naše mysl).
Dobrá, čím je tedy mozek, řídící centrum lidského těla, vyživován? Látkami kolujícími v našem krevním oběhu. Jakým způsobem se tam tyto látky vzaly? Něco jsme vložili do úst, enzymy to po cestě rozštěpily na nejjemnější nuance a skrze stěny orgánů trávicího traktu vpustily na jejich dobrodružství do peřejí krevního řečiště. Vidíme zde zjednodušenou cestu, jak to, co jíme, přímo ovlivňuje kvalitu doslova všech aspektů našich životů – kariéry, byznysu, vztahů, mentální svěžesti a ostatních.
Obsah jídelníčku je tedy pro náš život kriticky důležitý, nikoliv však nejdůležitější. Navíc se na něj primárně zaměřuje každá více či méně úspěšná dieta/technika. My na to ale půjdeme úplně z jiné strany. Když například milujete své dítě, chcete pro něj jen a pouze to nejlepší. Je to tak? Jistě, záleží vám na něm! Vaše láska k dítěti je podhoubím pro následné láskyplné činy. Emoce způsobila určité jednání. Je to přirozený koloběh.
Proces láska => činy je o mnoho účinnější než snaha vynutit si lásku opačným postupem. Stejně tak pokud milujeme svoje vlastní tělo, touha dopřát mu výhradně to nejlepší vyplouvá na povrch. Není pak nutné se o něco křečovitým úsilím snažit (přemáhat se, abych si nevzal ten bůček apod.). Máme tu tedy lámání přes koleno na straně jedné (řešíme symptomy pomocí stovek technik bez jediného úderu do příčiny) a na straně druhé ošetření zdroje toho všeho pomocí sebelásky. Pokud i u vás vítězí varianta (b), máme pro vás několik praktických a vlastními zkušenostmi ověřených tipů.
Požádejte o radu nějakého mentora, nejlépe nemluvně:
Pečlivě pozorujte ty nejmenší z nás. Máme tendence je všechno učit, přitom je to přesně naopak. Děti vědí o životě podstatně víc, než kdokoliv z nás. Pečlivě pozorujte, jaký vztah mají ke svému tělíčku. Nehodnotí, neposuzují, nesrovnávají… oni objevují! Cítíte z nich tu niternou radost a vděčnost, že mají k dispozici nástroj, kterým se mohou „dotýkat“ světa kolem.
Ve sprše vypadáme všichni stejně:
Všichni máme nutkání se srovnávat. Myslíme si, že ostatní mají vše a my jsme „na mizině“. Stačí se však zeptat kterékoliv modelky a ta svižně vyjmenuje 50 věcí, se kterými na svém těle ale vůbec není spokojená. Ruku na srdce… to, že máme nějaké nedostatky není nic výjimečného a i ti, jež jsou označovaní za nejpřitažlivější, jich mají spousty....tak na tom přestaňme lpět.
Zamilujte se do malíčku na noze:
Zkrátka najděte cokoliv na svém těle, co nějakým způsobem obdivujete. Může to být husté obočí, lesklé silné vlasy, roztomilé znamínko, poutavý ušní lalůček, pěkně upravené nehty, žíly na rukou a seznam pokračuje do nekonečna. Objevte klidně jen pár těchto maličkostí a pravidelně si je hýčkejte. Ohromně to v čase ovlivní vztah k celému tělu, protože se zaměřujete na to dobré a to „nežádoucí“ nemůže jinak, než se začít přizpůsobovat vašemu novému postoji. Pomilováníhodných věcí začne přibývat.
Přehlížené maličkosti:
Jak se cítíte, když vás někdo blízký sevře v láskyplném objetí? Není snad toto samo o sobě obrovský důvod, proč milovat svoje tělo? Díky němu cítíme svět a veškerou fyzickou rozkoš. Potřebuje někdo z nás z biologického hlediska promyslet, jak se osprchovat? Musíme vědomě dát příkaz očím, aby pohlédly směrem ke sprchovému kohoutku? Vydat signál do nervů paže, aby synchronně a rychlostí světla daly do pohybu miliardy buněk, sevřely nespočet svalových tkání a nepřetržitě vysílaly zpětnou vazbu do mozku jen proto, abyste si pustili vlažnou vodu? Ne, naše dokonalé tělo toto všechno dělá oddaně pro nás, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Zamyslete se nad tím, kolik procesů proběhlo ve vašem těle za dobu, co čtete tuto větu. Doceňte, že pro vás tělo oddře tu šílenou práci a „nechá vás žít“. Triliony služebníků nám věrně slouží. Neznají odpočinek. Opravdu je nejlepším výrazem vděku chleba se sádlem?
Za branami vlastní duše:
Nyní něco skutečně magického. Hráli jste někdo jako děti hru na „kdo dříve uhne pohledem“? Zkuste si ji sami se sebou. Nastavte si stopky na pět minut. Jděte k zrcadlu a zapomeňte na čas (stopky to zvládnou bez dozoru). Hleďte sami sobě do očí. Po překonání počáteční bariéry, že je to divné, se otevřou brány novému poznání. Věříme, že budete překvapeni, co se o sobě dozvíte. Pokud v tomto cvičení naleznete opravdový užitek, směle si jej kdykoliv zopakujte…
Hola hop:
A nakonec něco pro pobavení. Už jste někdy sebe, svůj život nebo tělo brali příliš vážně? Máme recept, jak z toho ven. Postup: (1) jděte do koupelny nebo někam, kde máte soukromí a velké zrcadlo (2) úplně se svlékněte (3) skákejte.
Jaký to všechno může mít v důsledku vliv na vaši linii, zdraví, pocit lehkosti a svěžesti? Postupně, jak pěstujete a zaléváte svůj vztah k vlastnímu tělu, zjistíte velmi zajímavou věc. Najednou ty poutavé plakáty fast-foodů a „moudrá“ poselství televizních reklam přestanou být atraktivní. Zkrátka už nerezonují s tím, kým jste se stali. Člověkem plným sebeúcty a lásky, který své prázdné srdce již nepotřebuje zaplnit hamburgerem. Už tam pro něj není místo. Ani jeho uměle vyšlechtěná chuť to nezmění. Věci, kterým říkáme jídlo a které s výživovou hodnotou nemají společného ani pradědečka, přestanou být tak "sexy".
Nyní totiž máte ve svých službách toho nejlepšího výživového poradce na světě… své vlastní tělo. Činy a návyky produkující do dáli zářící zdraví budou automatickým důsledkem změn, které jste učinili ve svém srdci. Hodně ovoce a zeleniny nalezne cestu do vašeho života. Bude to možná dlouhý, místy nesnadný proces, ale věřte nám, že pokud jde o úspěch a speciálně o zdraví, je směšné počítat jakékoliv úsilí. Odměna jej vždy mnohonásobně překřičí. Mějte se rádi přátelé…
Zdroj www.dreamlife.cz
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Nedostatek lásky
,,Láska není také jen cit, ale její podstatou je ohleduplnost k druhým. Neupírat jim jejich práva, chovat se k nim tak, jak bychom chtěli, aby se oni chovali k nám. Jednat tak, aby z naší činnosti měli prospěch i druzí a nejen my. Kdo zachovává tato pravidla – a to může každý, kdo má dobrou vůli, nemusí se trápit, že necítí lásku.“
,,Postačí, když projeví ochotu k lásce, přání milovat. Nejvíc ze všeho má naše láska patřit Bohu. Tu nejvíc projevujeme, když jej milujeme skutky : nastoupením cesty k Bohu a plněním jejích přikázání.“
,,Bohu můžeme říkat a také máme říkat: „Mám tě rád“, i když tuto lásku necítíme. To, co se počítá, jsou skutky lásky, které plníme duchovní praxí a ochota milovat.“
,,Budeme-li takto postupovat, pak láska k Bohu jako cit se nepochybně dostaví také.“
Jiří Vacek