Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvanáct kroků ke šťastnějšímu životu - Šest rovnic

13. 6. 2010

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

,,Dvanáct kroků ke šťastnějšímu životu !“

Obrazek

 

,,Zkuste to podle rad, které jsou zárukou k úspěchům.“

 

1. Budujte důvěrná přátelství a pečujte o ně.

Lidé, kteří mají kolem sebe blízké přátele, se častěji cítí šťastni. Mají s kým sdílet život, nepřipadají si osamělí a zbyteční. Naší celoživotní oporou může být především stabilní partnerský vztah, pokud o něj oba partneři dostatečně pečují a vědomě se o něj snaží.

 

2. Nesrovnávejte se s ostatními.

Srovnávat se po finanční, fyzické a sociální stránce s ostatními je past. Vždycky budete mít kolem sebe lidi, kteří mají víc peněz než vy, kteří běhají rychleji než vy, kteří jsou úspěšnější ve své kariéře. Zaměřte se na svůj vlastní život, vlastní cíle, přání a potřeby.

 

3. Pravidelně cvičte a oddávejte se sexu.

Existuje úzká spojitost mezi fyzickým zdravím a pocitem štěstí. Kdokoliv, kdo si prožil dlouhodobější zranění nebo nemoc, ví, jak se to může podepsat na pocitu pohody a osobního štěstí. Sex – zejména v kontextu dlouhodobého milujícího partnerského vztahu – je zdrojem harmonizujícího štěstí a satisfakce.

Obrazek

4. Dopřejte si dostatek spánku.

Kvalitní spánek je naprosto nezbytnou součástí dobrého zdraví a šťastného života. Když nejste odpočatí, nebude vaše tělo a mysl fungovat tak, jak by mohly. Poznáte to – vaše nálada klesne.

 

5. Zkuste si vytyčit cíle a propracovávat se k nim.

Věřím tomu, že na cestě ke štěstí nelze opomíjet vlastní aktivitu. Když někam směřujeme, když se snažíme dosáhnout nějakého snu nebo cíle, prožíváme svůj život jako smysluplný a naplněný.

 

6. Najděte si smysluplnou práci.

Mnoho lidí tvrdí, že práce je jen práce. Myslím si, že smysluplná práce je víc než to – stává se součástí naší identity, posiluje nás a upevňuje. Někdy to trvá léta, než se nám podaří najít tu pravou. Pak to ale stojí za to.

 

7. Staňte se členem skupiny.

Toto pravidlo souvisí s radou číslo jedna. Jsme šťastnější, když někam zapadáme, když někam patříme. Možná si vybavíte ten hřejivý pocit, když jste mezi svými. Ať už to je fotbalový tým, kapela, nebo skaut.

Obrazek

8. Odpoutejte se od minulosti.

Často máme tendenci obviňovat se za chyby, které jsme udělali už dávno. To nám pěkně ukrajuje z našeho pocitu štěstí. Zkuste se zaměřit na tady a teď, a minulost nechte plavat.

 

9. Zaveďte si do života rutinu.

Ačkoliv si myslíme, že bychom v životě rádi různost a volbu, jsme přece jen šťastnější s limitovanými možnostmi. Dokládají to četné výzkumy. Ne že bychom se zříkali svobody rozhodování, ale nechceme být zahlceni. Rutina pomáhá limitovat počet možností, a tím i počet rozhodnutí. Rutina je pohodlná, a když si ji rozumně nadávkujeme, může nás dělat šťastnější.

 

10. Zkuste být zdrženlivější a skromnější.

Příliš mnoho dobrých věcí nakonec není k užitku. Jedna překrývá druhou, přestaneme se orientovat, a to nám na pocitu štěstí nepřidá. Je příjemné a přirozené si sem tam dopřát, ale nesmíme ztratit kontrolu. Závislosti nám mohou úplně rozbořit dosavadní život.

 

11. Buďte vděční.

Není náhodou, že mnoho knih zaměřených na osobnostní růst doporučuje praktikovat vděčnost. Pokud si budeme pravidelně uvědomovat, co pro nás různé věci znamenají, budeme schopni je mnohem víc ocenit. Nebereme pak svou situaci za samozřejmou a méně často pociťujeme závist.

 

12. Pomáhejte ostatním.

Altruismus – to je možná klíč ke štěstí. Neznamená to, že byste museli hned začít dobrovolničit v nějaké instituci, stačí, když se budete snažit naslouchat lidem kolem sebe a vnášet do života něco hezkého.

 

Obrazek

,,Opravdové štěstí prostě neplyne z peněz, ale z přátelství, dobrého zdraví a z vědomé snahy o osobní růst."

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Šest rovnic“

Obrazek

,,Velký zadek a kila navíc !“

 

 

,,Trápíte se tím, že máte příliš velký zadek, kila navíc, anebo že sedíte doma, místo abyste si s partnerem vyrazila třeba na pouť ?“

 

,,Přináším vám sedm ženských trápení a vtipných rovnic, které vznikly z rádoby seriozních vědeckých výzkumů.“

 

1. Velký zadek = žádná cukrovka

 

Trápíte se kvůli velkému pozadí, zvlášť teď před létem, kdy to je tak lehce neschováte ? Zapomeňte na to a berte to z té lepší stránky. Podle výzkumu, kteří provedli odborníci z Harvardu, totiž ženy s větší zadnicí mají mnohem menší šanci, že onemocní cukrovkou 2. typu a budou si muset píchat inzulín. Tuk na stehnech a hýždích totiž paradoxně před cukrovkou chrání. Mnohem nebezpečnější je naopak sádélko na břiše.

 

2. Nadměrné přemýšlení = kila navíc

 

Lámat si nad něčím neustále hlavu a přemýšlet nad hloupostmi vůbec není zdravé. Spálíte při něm totiž jen minimálně kalorií, ale natolik vás vyčerpá, že sníte minimálně o čtvrtinu víc, než potřebujete. A výsledek ? Kila navíc, neforemná postava, a dokonce i obezita. Řešení je podle odborníků jednoduché : příliš o všem nepřemýšlejte a nepřiberete.

 

Obrazek

3. Dlouhý život = málo jídla

 

Pokud chcete dlouho žít, příliš nejezte. Američtí vědci totiž přišli na to, že množství jídla, které sníte, je pro dlouhý život důležitější než cvičení. Výzkum sice zatím provedli jen na myších, ale jasně dokázali, že ti hlodavci, kteří jedli nejméně, žili naopak nejdéle. Jestli to platí i u lidí zatím nikdo netestoval, rozhodně se však neprokázalo, že by anorektičky měly delší život – právě naopak. Raději tedy nad tímto výzkumem nepřemýšlejte a něco dobrého si dejte.

 

Obrazek

4. Myšlenky na jídlo = kila dolů

 

Míváte často chuť na něco dobrého a nemůžete odolat ? Pak se inspirujte radou expertů z Birminghamu. Přišli totiž na to, že chuť výrazně oslabí, když intenzivně začnete myslet na poslední jídlo. Prý je to mnohem účinnější, než další doporučované metody, jako je rychlá chůze, čištění zubů, atd. Pokud si tedy vzpomenete na snídani, nebo oběd, zaplaší to chutě na sladkosti a vy tak vlastně zhubnete.

 

5. Málo spánku = krátký život

 

Zatímco dlouhý život si podle odborníků zaručíte tím, že budete málo jíst, krátký naopak budete mít zaručeně tehdy, pokud budete spát méně než šest hodin denně. Italští a britští vědci se vzácně shodli na tom, že lidé nad 25 let, kteří spí méně než šest hodin, mají o 12 % větší pravděpodobnost, že zemřou dříve. Brzký konec hrozí ale i lidem, kteří spí více než osm hodin denně, ideální je tedy rozmezí 6 – 8 hodin. A tak zapomeňte na dlouhé vyspávání a raději si natáhněte budík.

 

 6. Držení diety = kvalita vztahu

 

Chcete zjistit, jak dalece je váš vztah kvalitní ? Pak držte dietu. Nedává vám to smysl ? Nevadí. Odborníci z Kanady totiž tvrdí, že tím, jak bude váš partner reagovat při držení diety, se ukáže, jaký váš vztah je. Jen u opravdu dobrých vztahů totiž partner toho druhého podporuje, nejí před ním provokativně zakázané potraviny a mnohdy i hubne s ním. Naopak pokud vás partner bude provokovat obžerstvím před vašima očima, zabalte to – takový vztah totiž nemá cenu.

 

Obrazek

 

Zdroj - Psychologie.cz

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY