Jdi na obsah Jdi na menu
 


PYRAMIDY k bydlení určeny nebyly - Egyptská záhada - Na Egyptu je mnoho zajimavého - STONEHENGE prošel přestavbou

30. 12. 2006

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

,,Pyramidy k bydlení určeny nebyly“

 Obrazek

  ,,K běžnému používání natož třeba k bydlení pyramidy určeny nejsou, přestože je to dnes v módě. Proč třeba sami Egypťané bydlí v obydlích s rovnou střechou?"

,,Ani v Egyptě nikdy v pyramidě nikdo nebydlel. Také se můžete některých knihách dočíst, že pyramida přitahuje kosmickou nebo vesmírnou energii. Protože energie se dá měřit, já se v tomto případě přikláním k názoru psychoenergetiků, kteří energii v pyramidě a kolem ní měřili a přišli na to, že pyramida je násobič energie zemské a nikoli kosmické. Pyramida dokáže přitáhnout zemskou energii z několikametrového okolí kolem své základny. Asi ve dvou třetinách výšky uvnitř pyramidy se tato energie střetává a vrcholem vychází ven. Takže nejvíce energie není na zemi v pyramidě, tam není totiž energie téměř žádná, ale ta je až skoro pod vrcholem. A rozhodně to není na dlouhý pobyt v takovém energetickém proudu. Za chvíli byste byli vysušeni jako treska, pokud byste tam třeba chtěli spát."

 ,,Je znám dokonce československý patent na broušení žiletek v pyramidě, který je postaven právě na tomto principu. Žiletka je položena v určitém úhlu a výšce do pyramidky tak, aby prouděním její zemské energie byla žiletka nabroušena. Pyramida se dá také využít v domácnosti, aby se tak brzy nekazilo jídlo. Tady je využito právě toho, že na dně pyObrazekramidy není energie žádná, tedy ani bakteriím se tam příliš nedaří."
 

 

,,Rozhodně považuji za nesmyslné pokládat si pyramidy na hlavu nebo pod postel, nebo si do nich lehat při meditaci. Pokud byste chtěli využít energie, kterou pyramida koncentruje, museli byste na vrchol pyramidy umístit kuličku. Tak se energie rozprostře do místnosti okolo vás. Ale jde pořád o energii zemskou. Takže dejte pozor, abyste si pyramidu nepostavili do zdraví škodlivé zóny."

,,Víte, jaká je nejlepší základna domu na bydlení? Kruhová. Protože každý roh nebo úhel v místnosti je energetický zářič. Takže ony ty podle nás primitivní národy, které bydlí v týpí, iglú, nebo kulatých chýších možná vědí o přírodních a vesmírných zákonech daleko více, než my! A možná, bychom se od nich měli ještě co učit i naučit!“

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Egyptská záhada“

Obrazek

 

,,Před několika lety byl vědci odtajněn nový typ radaru, který je schopen nahlížet hluboko pod zemský povrch. Zanedlouho po tom se objevily ohromující údaje o důmyslných labyrintech a systémech podzemních tunelů v různých částech světa. Mezi nejzajímavější objevy patří nalezení obrovského podzemního komplexu, který se nachází v Egyptské Gíze pod pyramidami. Jeho přítomnost byla objevena už v roce 1978, ale egyptský prezident Sadat vydal opatření a dalších 30 let se konaly přísně utajované vykopávky, které měly za výsledek prozkoumat tento prostor."

,,Na nedávném setkání v Austrálii předvedl Dr.Jim Hurtak, jeden z klíčových vědců tohoto utajeného projektu Gíza, filmový záznam toho, co bylo objeveno. Udivující záběry odhalují objev rozlehlé megalitické metropole staré 15 tisíc let, která se rozkládá v několika úrovních pod gízskou plošinou."

,,Zatím co ostatní badatelé atomového věku hloubali nad skrytou komorou pod levou prackou Sfingy, rozkládalo se legendární Město Bohů přímo pod nimi."

,,Film, kromě podzemních vodních kanálů - ukazuje impozantní sály o proporcích našich největších katedrál, zdobených přímo na místě vytesanými obrovskými plastikami. Na filmu je možné vidět výzkumníky, kteří v gumových člunech opatrně postupují napříč podzemními řekami a přes kilometr širokým jezerem, aby nakonec pronikli až do zapečetěných komor."

Obrazek

,,Zde byly nalezeny pozoruhodné depozitáře se záznamy a mnoha artefakty. Zdá se, že nalezli dědictví tajemné civilizace, která ovládala jistý způsob technologie, kterou byla schopna vytvořit ohromná podzemní města, přičemž Sfinga i pyramidy jsou jen malé povrchové značky. Sami na projektu zúčastnění vědci to nazývají odkrytím čtvrté kultury, která musí nutně pocházet z naprosto jiného zdroje, než jsou ty doposud známé."

 

,,Jsou zde známky vysoce duchovně i vědecky vyvinuté civilizace, jejíž tajemství nám z nějakého důvodu má být odhaleno právě v této době.“  

 

,,Na Egyptu je mnoho zajímavého“

,,Egypt a mystéria jsou spojená vždy s místem a historickou dobou. Ačkoliv historie nám poskytuje mnoho otazníků a známe ji jen ze starých písem a legend, které se v nich uchovaly, tak místo je stále zde, a i když některé památky jsou velmi poškozené, jejich energetická hodnota zůstává. Mnoho turistů navštíví každý rok tato místa a kochá se krásou a obrovitostí pyramid, sfingy, sarkofágů a mnoha dalších památek, které nám zanechala civilizace, která již v tehdy věděla o mnoho více, než mi se dneska snažíme zkoumat.“

Civilizace, která se objevila, podle našich vědců, ve 4. tisíciletí před n. l., byla velmi zručná a již v této době dokázala stavět přehrady a vytvářet důmyslné zavlažovací systémy. A to nástroji, které byly vyrobeny z nejtvrdších druhů kamene. Z těchto vědeckých objevů se můžeme domnívat, že to byla civilizace, která byla na nejvyšší úrovni v daném uzemním regionu. Je mnoho hypotéz, které se zabývají tím, jak a kde vznikla tato vyspělá civilizace, některé jsou spíše z oblasti fantastických povídek, ale na každém šprochu pravdy trochu.

Jedna, která mě zaujala, je, že základem byly lidé, kteří odešli z Atlantidy těsně před jejím potopením a vybrali si tento severovýchodní cíp dnešní Afriky pro život svých potomků. A také snad proto, aby mohli postavit stavby a zanechat mnoho stop (fyzických a energetických) pro nás, aby nám ulehčili hledání odpovědí na naše celoživotní a filozofické otázky.

Na Egyptu je mnoho zajímavého a každý, kdo tam byl a kdo přijíždí zpět, má jakýsi jiný výraz v očích. Jeho energie je jaksi rozšířena o informaci o těch velmi zvláštních a starých stavbách. Jako svědkové času zde stojí a člověk, ať chce či nechce, pocítí tu obrovskou energetickou potenci a začne se zabývat otázkou, jak je ten náš život krátký a více či méně marný oproti tomu, co vidí. Zanechme teď však popisování verbálního světa, jestliže cítíte potřebu vidět Egypt, není nic lepšího než se tam rozjet. V dnešní době je to víc než jednoduché. Jestliže i verbální věci v Egyptě jsou naplněny mystérii, tak v něm v těch dobách bylo určitě mnoho lidí, jež se zabývalo energiemi a jejich použitím.

Léčitelství v Egyptě bylo velmi rozšířené a i v dnešních praktikách je možné hledat mnoho prvků, které jsou zcela jasně spojené s touto dobou. Aby taky ne, když vlastní základ je jenom jeden. Ale pojďme se na to kouknout z jiného úhlu. Jestliže člověk má nadání na léčení a používaní energií, tak se mu dříve či později osvětlí souvislosti mezi jednotlivými léčitelskými praktikami. Avšak je tu mnohem více lidí, kteří tyto věci znát nechtějí, a pro ně je Egypt zemí, ve které jsou pyramidy. Bohu dík je pyramid kolem světa mnohem více a nejsou tak slavné. Jejich návštěvníci hledají právě tyto stavby pro jejich energetickou výjimečnost.

Pro lepší a jednodušší pochopení odkazu Egypta se zaměříme jen na mysteria pyramid a jejich propojení s našimi životy v hmotné podobě. Pyramidy nás provázejí celý život. Prozatím se zaměřme se na jejich pojetí v alternativní medicíně a ve zdraví. Z léčitelského pohledu je energie pyramidy jako geometrického obrazce velmi uklidňující a čistící, avšak to je geometrie. Lidské tělo je jedna velká pyramida, která pracuje na sedmi úrovních, znalci vědí, jak pracují čakry a jak se navzájem doplňují. Představme si pyramidu o sedmi stupních a složme kameny na sebe. Základna je nejširší a postupně se hmotná část pyramidy zmenšuje. Lidské tělo a jeho energie je to samé, pracuje jako propojená nádoba.

Když přijdou nemoci, tak problémy jsou mnohem viditelnější v hmotné podobě (spodní stupně) než v psychické (výše položené kameny), neboli každý si raději všimne, když se řízne, než aby si všiml psychického problému. Narodili jsme se do tohoto světa, a tak je pro nás přirozené, abychom žili hmotný svět. Také bychom měli ve hmotě co největší oporu pro naši osobní pyramidu. Ale pyramida je propojená a jednotlivá patra nejsou izolována, takže naše tělo a jeho energie pracuje také tak. Jestliže se objeví zdravotní problém, tak to znamená, že jeho otisk se projevuje i do vyšších pater a naopak. Naše buňky jsou naprogramovány tak, aby vypadaly a zůstávaly zdravé a plně funkční, když se však naruší jejich energetický příjem, tak nastávají problémy. Všechny nemoci začínají v myšlení nebo se do něj okopírují jako program strachu. Je proto třeba začít se léčit na duševní úrovni, což je také jedno z vyšších pater naší personální pyramidy. Tvar pyramidy je zajímavý tím, že dole musí pyramidu tvořit nejvíce kamenů a na špičce je jen jeden (opravit jeden kámen je hračka, opravovat celou základnu je mnohem těžší a v našem světě nákladnější a mnohdy se efekt nedostaví, protože problém je nahoře). Stejné je to s pohledem na "zdraví" člověka. Ačkoliv symptomy jsou různé, tak vždy po pečlivém prozkoumání zjistíte tu základní chybu, což je ta pomyslná špička ledovce. Ale jak léčit vyšší stupně pyramidy?

Jak se léčit na duchovní úrovni? Jak poznat ten pomyslný vrcholek našeho problému? Vždy je to práce se sebou samým. Nikdy za tento problém nemohou ostatní. Je to náš vrcholek pyramidy. Nejrychlejším způsobem je komunikace se sebou samým, to mnoha systémy (meditace atd.). Avšak to neznamená, že léčba na hmotné úrovni není účinná a potřebná. Nejlepší je druhy léčby spojovat, protože jak jsem již řekl, patra naší pyramidy nejsou izolována a informace prochází naším tělem jako celek. Neboli ve chvíli, kdy si člověk dopřeje masáž, pobírá nějakou alternativní medicínu a pokouší se komunikovat s vnitřním Já a jeho potřebami, je na nejlepší cestě se uzdravit. Je potřeba propojovat tyto systémy a používat je z obou stran? Určitě na vyspravení naší špičky je potřeba dobrá základna. Jestliže člověk podcení základnu, tak se mu pyramida může rozpadnout dřív, než stačí opravit špičku!

Pyramida v myšlení neboli pochopení, že vše, co se nám děje, k nám má vztah a nic není náhoda, poskytuje člověku nadhled nad věcmi. Životní problémy a s tím spojené situace jsou jen sygnifikátory našeho vnitřního světa. A tak je v následujících chvílích života o hodně jednodušší nenechat se emočně vtáhnout do problémů a snažit se objektivně nalézt příčiny problémů. Snaha o projekci sama sebe jako pyramidy nám dodá obrázek toho, co nám chybí. Stačí, když si představíme naše tužby a srovnáme je s pomyslným sedmistupňovým žebříčkem hodnot. Základním kamenem dnešní doby je spěch a dělání všeho napůl. Je potřeba zeptat se sebe sama, v jaké stránce svého života jsem nešťastný (láska, peníze, rodinné vztahy atd.). Pyramida nemůže dobře stát, když nemá základ. A naší základnou je tento svět plný hmotných statků a radovánek. Zakazování si něčeho není normální. Člověk v sobě má přirozený etický kodex. Tento kodex mu přesně nastavuje to, co potřebuje, a to, jak by se měl chovat. Je však potřeba pochopit, že pyramida života je o práci člověka na své vnitřní pyramidě a ne o získávání prostředků (jak hmotných, tak nehmotných) lehce a bez vnitřního nadšení.

Pyramida životního stylu - to je podle mě jeden z největších odkazů starého Egypta. Velké stavby, jenž nikdo nemůže přehlédnout, ale pochopit jejich odkaz není jednoduché, a ještě těžší je tuto pyramidu žít. Tvar pyramidy nám jasně ukazuje, že špička je nahoře a velká základna dole. A proto jestliže se někdo snaží honem rychle zbudovat spodní tři vrstvy, a potom hurá na duchovní roviny naší pyramidy, nečiní správně. Každý kámen v pyramidě se musí opracovat a dát na svoje místo, jsme na planetě Zemi a máme se tu naučit žít, a to ve všech směrech (tento odkaz najdete při pozorném čtení v Bibli též). V případě, že se jeden kámen neopracuje s dokonalou péčí Egyptských stavitelů, tak dříve či později nastane problém, a kámen se bude muset vyměnit či opravit. Důležité je pochopit propojení všech prvků a nesnažit se něco přeskočit a nežít. Lidé, kteří již při prvním setkání o sobě říkají, že nejsou materialisticky založení a že vyznávají jen duchovní hodnoty, se nevědomky pokoušejí postavit pyramidu na špičku. Například i Kolumbus musel nakřápnout vejce, aby stálo na špičce. V první chvilce to vypadá nádherně, ale garantuji vám, že vejce se zkazilo mnohem dříve než nenakřáplé. Není na tom nic špatného, je to taky cesta, avšak cesta tohoto světa je cestou plnohodnotnou a vše žijící. Napadá mě přirovnání k příběhu o Kolumbovi a vejci. Mnoho lidí se pokouší postavit pyramidu na špičku a přeskočit ostatní roviny, na kterých je jasný problém. Umím si představit, jak krásně by mohl stát kamenný model pyramidy na špičce. Stačí jej ponořit do tuhého bahna. Ale to asi také není ono. Bohužel takto končívají lidé, kteří zapomínají poslouchat své tělo a přehlížejí mnoho "náhod", které se dějí kolem nich, plni emocí, zdravotních problémů a chorobného myšlení.

,,A tato představa pyramidy v blátě mě vede k závěru, že jedině šťastný a plnohodnotný život na všech úrovních nám může pootevřít vrátka kamsi, kam všichni směřujeme po schůdkách našich pyramid. Uvědomovat si každý okamžik a pokoušet se chápat souvislosti. Pyramida jsme my, pyramida je prostě náš systém, který zde žijeme.“   

C. T. H. – Časopis - Dotek

 EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

 ,,Stonehenge“

Obrazek

,,Píše o jednom z největších tajemství moderní archeologie, které je veřejnosti už několik desetiletí utajováno. Týká se největšího anglického prehistorického monumentu Stonehenge."

,,Jde o tajuplnou stavbu obrovských opracovaných kamenů, které jsou postaveny v určitých úhlech a pravidlech do tvaru velikého kruhu. Nikdo dodnes neví k jakému účelu sloužily a jak vlastně byly postaveny. Jsou totiž staré 4 tisíce let. Každým rokem navštíví tuhle mimořádnou památku přibližně 700 tisíc turistů z celého světa. Ale ani v jednom průvodci není na lesklém křídovém papíře uvedeno, že tento unikátní starý kamenný kruh prošel ve dvacátém století zásadní přestavbou."
,,Většina kamenů, které dnes vidí miliony návštěvníků, je zde tak, jak je vidíme, necelých 50 let! V letech 1901 až 1964 byly do současného kruhu postaveny pouze podle představ restaurátorů 20.století."

,,Tuhle informaci, ale v žádném průvodci nenajdete. Jen málo z toho, co dnes vidíme ve Stonehenge je původní a nedotčené. Když v roce 1901 zedníci zahájili přestavbu, byly úřady doslova zaplaveny stížnostmi obyvatel. Všechny své mravní zásady tehdy porušil tehdejší archeolog John Ruskin, když veřejně prohlásil, že přestavba je lež. Ale přes všechny protesty se v pracích pokračovalo dál."

Christopher Chippindale, správce universitního muzea archeologie a antropologie v Cambridge prohlásil: ,,Téměř všemi kameny bylo pohnuto a dnes jsou zasazeny v betonu. Ve všech oficiálních průvodcích jsou uvedeny údaje o rozměrech kamenného kruhu po obnově, v domnění, že mají mimořádnou historickou hodnotu."

,,Až ke kamenům se nedostanete. Je zde oplocení, a za oplocením za nemalý poplatek se jde po cestičce kolem dokola. Já jsem tam byla, ale přes všechny údaje napsány zde, je to úchvatné místo!"    Ludmilka

Obrazek

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo