Jdi na obsah Jdi na menu
 


KNIHA - Citový život zvířat a ZVÍŘATA a PŘÍRODA jsou naprosto fascinující

14. 12. 2015

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Citový život zvířat - Peter Wohlleben

Starostlivě pečující veverky, věrně milující krkavci, soucitné myšky a truchlící laně – také si tyto city spojujete jen s lidmi? Peter Wohlleben, lesník a autor bestsellerů, člověk s vášnivým zaujetím pro přírodu, čtenáře opět přivádí v úžas, tentokrát nad netušeně bohatým emočním světem zvířat.
V této knize nám Peter Wohlleben zprostředkovává nejnovější vědecké poznatky a prokládá je poutavými příběhy a vlastními prožitky. Dozvídáme se tak velice čtivou formou o dosud málo prozkoumaných, avšak nanejvýš rozmanitých citech a chování lesních i domácích zvířat. A tu si rázem uvědomíme, že zvířata jsou nám mnohem blíž, než jsme kdy tušili. Fascinující, poučné a místy až neuvěřitelné!

Peter Wohlleben (nar. 1964) se chtěl už jako dítě stát ochráncem přírody. Vystudoval lesnictví a pracoval víc než dvacet let jako úředník zemské lesní správy. Aby mohl realizovat své představy o ochraně životního prostředí, zaměstnání opustil. Dnes řídí ekologické lesní hospodářství v regionu Eifel v Porýní, kde usiluje o návrat pralesů. Je zván do mnoha televizních pořadů, přednáší, pořádá semináře a píše knihy o lese a ochraně přírody. Je autor bestselleru Tajný život stromů.

,,Zvířata a Příroda jsou naprosto fascinující"

,,Někdy příroda nabízí výtvory, na které je i lidská fantazie slabá."

http://www.zivocich.com/userfiles/image/hvezdice_morska.jpg

,,Mořská hvězdice umí jako jediný živočich obrátit vlastní žaludek naruby, má pět očí - na konci každé končetiny jedno. Na druhou stranu ji zase něco chybí : mozek. Kupodivu se bez něj (stejně jako někteří lidé) docela klidně obejde."

,,Velbloud je velice pozoruhodným zvířetem. Na ochranu před pískem má tři víčka a jeho mléko se nesráží !"

,,Pštros je zajímavý tím, že má větší oko než mozek. Do písku strká hlavu proto, že hledá vodu. Odpudivou pikantností je to, že si močí na nohy, aby si je udržel chladné. Moč se mu pak odpařuje jako pot."

,,Slon je jediný savec, který neumí skákat. Zato má jako jediné zvíře čtyři kolena. Není největší na světě, většina slonů váží méně než jazyk modré veleryby."

,,I zvířata mají auru a při spánku opouštějí fyzické tělo. Duševní vědomí zvířete např. psa je programováno na službu člověku."

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo